7 powodów, by studiować w Lublinie

Wybór studiów bywa naprawdę stresujący.
Twoje oczekiwania, plany, perspektywa nowego, nieznanego miejsca i ludzi… po prostu strach przed tym co będzie. Na co komu te nerwy?

 

Na samym początku chcemy powiedzieć Ci najważniejsze: stres zachowaj na pierwszą sesję!

Jeśli postawisz na Lublin – wyborowi studiów wcale nie muszą towarzyszyć nerwy i niepewność. Naprawdę wierzymy w to i wiemy, że nasze miasto to świetne miejsce do przeżycia studenckiej przygody. Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu pomoże Ci w podjęciu dobrej decyzji. Oto 7 szczęśliwych powodów, dla których warto wybrać studia w Lublinie:

1. Życie w Lublinie jest relatywnie tanie
W Lublinie możesz studiować i… zostanie Ci jeszcze trochę kasy na rozrywkę. Ceny wynajmu mieszkań, komunikacji miejskiej i jedzenia
na mieście nie są wygórowane. Śledź naszą stronę – dowiesz się z niej, gdzie możesz naprawdę tanio zjeść i napić się w Lublinie.
W naszym mieście studiujesz i żyjesz na poziomie. Fajnie, co nie?

2. W Lublinie wszędzie jest blisko
Bardzo sprawnie działa tu nowoczesna komunikacja, rowery miejskie i największa w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca liczba kilometrów ścieżek rowerowych. Dodatkowo, Lublin jest jednym z trzech polskich miast w których jeżdżą trolejbusy. Możesz też skorzystać
z opcji wypożyczenia auta lub skutera na minuty.
A co najlepsze – życie skoncentrowane jest w centrum miasta. To wszystko sprawia, że w Lublinie nie tracisz życia na dojazdy, a nocny powrót z jednego końca miasta na drugi nie przypomina wyprawy na Księżyc.

3. Zżyta społeczność akademicka
To co powiedzą Wam koledzy ze starszych roczników jest prawdą – Lublin ma wybitnie studencki charakter. Pod każdym względem 🙂
Czy wiesz, że co piąty mieszkaniec miasta to student? Lubelscy studenci są bardzo ważni dla miasta i lokalnych działalności.
Miejscowe uczelnie wyróżniają sprawnie działające zrzeszenia studenckie, sportowe i koła naukowe, a atmosfera miasteczka studenckiego to kwintesencja studenckiego życia. Musisz przekonać się o tym na własnej skórze!

4. Duży wybór kierunków na uczelniach
Podobno tylko krowa nie zmienia zdania. Jeśli coś nie zatrybi w czasie pierwszego semestru, to pamiętaj: zawsze możesz coś zmienić!
Na lubelskich uczelniach możesz wybierać spośród niemal 200 kierunków. Pocieszająca i kojąca nerwy perspektywa, prawda?

5. Rozwijający się rynek startupów
W Lublinie, już w czasie studiów możesz pracować z pasji, a nie z przymusu. W mieście powstaje i rozwija się bardzo dużo startupów oraz nowoczesnych, małych firm technologicznych. Jeśli myślisz o rozkręceniu „czegoś własnego”, to w Lublinie znajdziesz kilka faktycznie inspirujących przestrzeni coworkingowych. Spotkasz w nich podobnych sobie zapaleńców i nawiążesz nowe znajomości.

6. Fajne towarzystwo
Jeśli pochodzisz z Lublina lub okolic, to na pewno spotkasz na uczelni swoich ziomów. Z kolei, jeśli jesteś kompletnie nowy/a w mieście
to nie masz się czym martwić– społeczność studencka w Lublinie to fajne, międzynarodowe środowisko, pełne różnych kultur i tradycji.
Czy wiesz, że w Lublinie kształcą się studenci z niemal 100 krajów? Dlaczego zagraniczni studenci wybierają Lublin? Bo nasze uczelnie mają wysoki poziom nauczania, a studia i życie nie są tak drogie, jak na Zachodzie.

7. Spoko profesorowie
Kadra na lubelskich uczelniach jest prawdziwym partnerem studentów. Jak powiedział nam w rozmowie jeden z nich: „Nie traktują mnie
z góry, czuję, że mam wpływ na moją uczelnię”. Do tego dochodzi możliwość organizowania własnych projektów w ramach kół naukowych pod okiem życzliwych specjalistów.

Jeśli jeszcze się wahasz – napisz do nas na Facebooku. Chętnie pogadamy o Twoich wątpliwościach i odpowiemy na pytania związane ze studiami w Lublinie!